WinRol przedstawia: Mieszkanie moim portem

Któż zastanawiałby się głębiej nad pojęciem: mieszkanie? Mieszkanie to mieszkanie. To miejsce w kprzystan-port5tórym trzeba zrelaksować się po harówce w pracy, dobrze się wyspać przed kolejnym ‚maratonem’ po wschodzie słońca i wrzucić coś na ruszt, czyli przygotować  i spożyć jakąś efektywną, dodającą energii obiadokolację. Natomiast w  dni wolne od pracy można sobie zażyczyć kawę do łóżka, celebrować późne śniadanka, niecodzienne obiadki, tudzież wydłużające się kolacyjki.

Niektórzy jednak mieszkanie nazywają domem. Nie mówi się bowiem po powstaniu z krzesła za biurkiem idę do mieszkania. Najczęściej słyszymy stwierdzenie: już 15,00, koniec pracy, idę do domu! W ten sposób swojemu mieszkaniu, o ile rzeczywiście mają tylko mieszkanie a nie np. dom z ogródkiem i basenem na obrzeżach miasta lub w jakimś innym bajecznym miejscu nadajemy głębszy sens. W tym mieszkaniu i domu najczęściej ktoś czeka. Jest to miejsce o którym wciąż się myśli i w które nieustannie inwestuje się swoje pieniądze. Jest to port do którego zawija każdy kapitan.

Aby rzeczywiście tak było trzeba temu miejscu nadać odpowiedni, a więc swój własny charakter, niepowtarzalny styl, którego nie zobaczymy ani u znajomych, ani u przyjaciół, ani w jakimkolwiek innym domu. To miejsce trzeba wyposażyć w odpowiadające gustom właścicieli meble, których na rynku jest tyle, że  może zaspokoić estetyczne zapotrzebowanie każdego klienta. Wszystko zależy od aranżacji znającego się na rzeczy architekta wnętrz lub od osobistego wyczucia smaku i stylu. Bardzo ważna jest funkcjonalność pomieszczeń dostosowanych do potrzeb jego mieszkańców, tudzież prawidłowa komunikacja pozwalająca na bezkolizyjne przemieszczanie się po użytkowej powierzchni domu lub mieszkania.

W temacie mieszkanie trzeba też uwzględnić to, co należy do sfery zainteresowań i kompetencji bogini ogniska domowego, czyli każdej kobiety i tzw. kobiecej ręki.

Kobiecość nadaje ognisku domowemu klimat, którego nie znajdziemy w tym mieszkaniu lub domu, w którym kobiety nie ma. Ład, harmonia i delikatność. Do tego potrzebne są dekoracyjne tkaniny: firanki na okna, przepiękne rolety, efektowne plisy, obrusy, nakrycia, piękne tapicerki, dzieła  wielkich mistrzów na ścianach oraz zawsze świeże kwiaty na stole. Bukiet świeżych kwiatów w mieszkaniu jest dowodem, że w tym mieszkaniu kwitnie życie.

Rolety Wrocław

WINROL Rafał Gorczyca
Al. Karkonoska 25a
53-015 Wrocław
Rel: 506 276 482

This entry was posted in Dom. Bookmark the permalink.

Comments are closed.