Klimatyczne wnętrze w stylu toskańskim

Toskania to miejsce cechujące się spokojem, naturą, winem i przepysznym jedzeniem. Dla wielu osób to istny raj na ziemi. Nic więc dziwnego, że chcielibyśmy ten włoski klimat przenieść do naszych domów

Toskańskie wnętrze w Twoim domu

Jeżeli dobrze czujemy się w przytulnych wnętrzach, które przepełnione są ciepłymi barwami i kolorami ziemi, to na styl rodem z Toskanii będzie dla nas idealny. Cechują go nierówne linie i matowe powierzchnie, które są przeciwieństwem nowoczesnych aranżacji w których dominuje bogactwo kolorów i prosta linia. Styl toskański kształtował się wśród winnic i oliwnych gajów, dlatego najwięcej czerpie on z natury. Nie brak w nim drewna, kamienia czy toczonej ceramiki, które są materiałami w pełni naturalnymi. Również kolorystyka nawiązuje do otoczenia ? skąpane w słońcu odcienie starego drewna czy gliny sprawiają, że wnętrze jest ciepłe i przytulne. Na pierwszy plan wysuwają się nieco tajemniczo brzmiące barwy, takie jak umbra, ochra oraz toskańska czerwień. Nie brakuje słomkowych odcieni żółci, rudości, bursztynu i głębokich brązów. Wnętrze w ciekawy sposób rozświetlą białe i błękitne dodatki. W toskańskim stylu ważnym punktem są rośliny. W glinianych doniczkach możemy hodować zioła, które nie tylko przydadzą nam się kuchni, ale również będą intensywnie pachnieć. Na podłodze można ustawić kamienne wazy z kwiatami lub cytrusowymi drzewkami. Ściany warto ozdobić obrazami przedstawiającymi toskańskie gaje oliwne i winnice. Ciekawy efekt dadzą także ornamenty roślinne (winogrona, pomarańcze, oliwki) oraz freski na sufitach. Ozdoby tego typu nadadzą pomieszczeniu niepowtarzalny klimat i charakter.

Naturalne meble

Urządzając wnętrze w toskańskim stylu musimy przede wszystkim pamiętać o zachowaniu harmonii i umiaru. Dominować powinna prostota, dlatego wybierajmy meble funkcjonale i stylowe. W toskańskich domach niepodzielnie króluje naturalne drewno, a zwłaszcza orzech, wiśnia i ciemny dąb. Postawmy na proste wykończenia ? przeładowane wnętrze straci swój klimat. W salonie nie może zabraknąć stylowego, włoskiego kredensu. W jadalni głównym punktem powinien być ogromny, drewniany stół, przy którym będziemy mogli delektować się toskańskim winem i włoską kuchnią.

This entry was posted in Dom. Bookmark the permalink.

Comments are closed.